Центр Украино - Африканских исследований

 

Африка - колыбель человечества...
     

Financial Times Deutschland: за п’ять років інвестиції в економіку Африки подвояться

9 квітня, 2012

Країни Африки мають величезний інвестиційний потенціал, проте проблеми з корупцією та владою все ще заважають деяким країнам регіону отримати повну вигоду зі свого розвитку. Про це йдеться у статті Financial Times Deutschland.

За останні п’ять років 14 африканських країн збільшили свій ВВП в середньому більш, ніж на 6%, що складає майже €1,2 трлн. МВФ прогнозує, що ці економічні показники до 2016 року складуть 1,7 трлн.

Рейтингове агентство Moody's передбачає, що в найближчі п’ять років інвестиції на континент подвояться. Це найбільше стосуватиметься Нігерії, Анголи, Гани та Кенії.

При цьому, найбільшою з надій інвесторів є наразі Нігерія. «Потенціал Нігерії величезний», - вважає менеджер фондів Малек Бу-Діаб. Країна є багатою нафтою, газом та молодим населенням. До 2025 року Нігерія матиме більше за США населення. Вже зараз 30 млн з 160 млн нігерійців належать до середнього класу.

Разом з тим, через корумповані еліти інфраструктура країни руйнується. Зокрема, не вистачає нафтопереробних заводів. Центральною проблемою є джерела живлення.

«Африка така ж велика як Китай, Індія, США та Японія та більшість європейських країн разом взяті. Інвестори не можуть приховати Африки», - написав Goldman Sachsв останньому дослідженні. Менеджер з Африки фонду в Altira Єнс Шлойнігер порівнює темпи росту Африки з розвитком Китаю на початку 90-х., а The Economist вказує на паралелі між розвитком азійських тигрів та Африки.

За словами економіста Марка Мобіуса, зважаючи на велику присутність Китаю на континенті, шанси того, що Африка стане новим центром розвитку є «вищими за середні».

Експерти підрахували, що на континенті знаходяться приблизно 40% світових запасів сировини, з них - 10% світових покладів нафти, половина світового золота, 80-90% хрому та платини. До 2015 року щоденний експорт нафти збільшиться на 8-10 млн тонн.

Кількість людей працездатного віку в Африці до 2040-го року складе майже 1 млрд, тим самим перевершивши Китай та Індію.

Втім, проблемою для інвестування в все ще залишаються проблеми та нестабільність в ряді країн. Зокрема, хвилювання інвесторів викликає секта «Боко Харам» в північній частині Нігерії, питання якої все ще не вирішене. Інвесторів непокоїть також рівень демократизації окремих країн. Так, демократичні структури мають 44 з 54 країн. Інвестиціям заважає і високий рівень корупції, відсутність доступу до капіталу та зруйнована інфраструктура. На додачу до цього ринок акцій є досить невеликим, а біржі з хорошою ліквідністю є лише в Південній Африці та Єгипті. А зосередження фокусу інвесторів на декількох ринках призведе до концентрації ризиків.

Экономика

©2012 Центр Украино-Африканских исследований